Wydawca treści Wydawca treści

Sprzedaż drewna

Sprzedaż drewna w Nadleśnictwie Olecko prowadzona jest na podstawie zasad określonych w Zarządzeniu Nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 22 września 2021 roku w sprawie sprzedaży drewna w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe na lata 2022 - 2023

www.zilp.pl/drewno

Zakup surowca drzewnego możliwy jest za pośrednictwem Portalu Leśno-Drzewnego - dotyczy to przedsiębiorstw legitymujących się historią zakupów drewna w Lasach Państwowych.

Dla pozostałych podmiotów oraz osób fizycznych istnieje możliwość zakupów na aukcjach ogłaszanych w portalu e - drewno oraz bezpośrednio w biurze Nadleśnictwa na warunkach sprzedaży detalicznej. Aby  brać udział w licytacjach  na portalu e - drewno należy uprzednio dokonać rejestracji online oraz w celu aktywacji konta w najbliższym nadleśnictwie podpisać regulamin portalu, przedłożyć niezbędne dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej lub potwierdzające tożsamość w przypadku osób nie prowadzących działalności a także uiścić odpowiednie wadium.

Aktualne aukcje e-drewno

 

SPRZEDAŻ DETALICZNA

prowadzona jest w biurze Nadleśnictwa Olecko

w środy i piątki w godzinach 715 - 1445

oraz w kancelariach leśnictw w godzinach 700 - 1100

Poniedziałek - Nasuty, Puchówek, Kłosowo, Zajdy, Szczedranka

Wtorek - Wilczewo, Cisowo

Środa - Wronki, Mieruniszki, Czostków

Czwartek - Dąbrówki

Piątek - Krzywy Róg, Kowalki, Doliwy, Gąski


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Czy przyjdą po nas?

Czy przyjdą po nas?

Luty. Zimno. Spokój. Miesiąc, w którym wszystko odpoczywa i czeka. Na co? Przyroda czeka na wiosnę, na życie. A człowiek? Na co czekali ludzie 10 lutego 1940 roku. Jakie były ich plany i marzenia? Zdecydowanie nie miały nic wspólnego z tym co ich spotkało!

„Przerażające wieści o wywiezionych w lutym rozchodziły się powoli, niczem krew przesiąkająca przez bandaże. Krążyły historie o głodzie, chorobach, zimnie i o ciałach porzuconych przy torach. Ludzie modlili się. Mieli nadzieję, że to tylko pogłoski. W głębi dusz wszyscy znali prawdę. Plama krwi rosła. Groźba dalszych wywózek wisiała w powietrzu. Kiedy znów przyjdą? Czy przyjdą po nas? (relacja Jana B. Deręgowskiego https://dzieje.pl/artykulyhistoryczne/luty-1940-deportacja-polakow-na-sybir-relacje-ofiar)

10 lutego jest tragiczną rocznicą deportacji Polaków na Sybir. Rocznicą, która rozpoczęła gehennę ok. 140 tysięcy obywateli polskich. Polskie elity, głównie rodziny wojskowych, urzędników, pracowników służby leśnej i kolei ze wschodnich obszarów przedwojennej Polski zniknęły wywiezione w głąb Związku Radzieckiego przez funkcjonariuszy NKWD.

Dla Polaków kraina ta stałasię wiec swoistym przekleństwem, krwawym doświadczeniem zbiorowym, śnieżną pustynią, która pochłania....