Wydawca treści Wydawca treści

Pomniki Przyrody

Na gruntach zarządzanych przez Nadleśnictwo Olecko znajdują się 24 pomniki przyrody. W przeważającej części są to pojedyncze drzewa i grupy drzew ale także aleje oraz głazy narzutowe.

Wśród drzew – pomników przyrody są takie gatunki jak: Sosna zwyczajna ( Pinus sylwestris), klon pospolity (Acer platanoides), dąb szypułkowy (Quercus rober), cis pospolity (Taxus baccata), mdrzew europejski (Larix decidua ), sosna wejmutka (pinos strobus ), świerk pospolity (Picea bies). Na obszarze terytorialnym na gruntach prywatnych i innych własności są również pomniki przyrody, niędzy innymi dęby szypułkowe, sosna pospolita, grusza pospolita (Pyrus communis),aleja daglezji zielonej (Pseudotsuga menziesii) oraz głazy narzutowe. Jednym z ciekawszych jest cis pospolity o obwodzie 110 cm rosnący w leśnictwie Cisowo.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Komunikat !!!

Komunikat !!!

Szanowni Państwo,

 w związku ze znacznym wzrostem zachorowań na koronowirusa COVID-19 na terenie naszego powiatu oraz  rozszerzeniem od dnia 10 października 2020 r.  na cały kraj strefy żółtej i zmianą niektórych obostrzeń, mając na względzie bezpieczeństwo nas wszystkich  informujemy, że Nadleśnictwo Olecko wprowadziło niezbędne zmiany w swoim funkcjonowaniu:

1. Od dnia 19.10.2020 r. do odwołania wszystkie działy w Nadleśnictwie Olecko nie będą przyjmować interesantów. Załatwienie spraw odbywać się będzie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Email: olecko@bialystok.lasy.gov.pl,

Telefon: 87 523 42 61

2. Sprzedaż detaliczna drewna odbywać się będzie w kancelariach leśnictw w godzinach 07.00-09.00 z bezwzględnym zachowaniem bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego.

Nie jest to łatwy czas dla nas wszystkich, jednak w poczuciu współodpowiedzialności musimy przychylić się do apeli Państwowej Inspekcji Sanitarnej o przestrzeganie zaleceń i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie przeciwdziałania COVID-19. Każdy z nas powinien zrobić co tylko może, by przyczynić się do spowolnienia rozwoju epidemii.

Dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzialność.

 

Nadleśniczy Zbigniew Piotr Poniatowski