Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich
Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.
W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.
Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!
Telefon interwencyjny
516-006-163
Dodatkowe informacje
Najnowsze aktualności
JEST POROZUMIENIE RDLP W BIAŁYMSTOKU i PODLASKIEJ POLICJI
JEST POROZUMIENIE RDLP W BIAŁYMSTOKU i PODLASKIEJ POLICJI
Leśnicy i policjanci z woj. podlaskiego będą współpracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na gruntach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Porozumienie o współpracy podpisał nadinspektor Kamil Borkowski – Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku oraz Tadeusz Wilczyński – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.
Współpraca obu stron będzie koncentrować się na zwalczaniu naruszeń prawa polegających na przekroczeniu zasad korzystania z lasów udostępnionych dla ludności jak i na szkodnictwie leśnym, ujawnianiu i ściganiu sprawców tych czynów, w tym również działań prewencyjno- kontrolnych wobec kierowców pojazdów silnikowych i motorowerów ze szczególnym uwzględnieniem kierowców pojazdów typu off road.
Współpraca między Policją a Lasami Państwowymi opierać się będzie na udzielaniu wzajemnej pomocy w realizacji czynności służbowych, prowadzeniu wspólnych działań, wymianie informacji oraz organizowaniu i przeprowadzaniu wspólnych szkoleń, co przyczynia się do efektywnego zarządzania bezpieczeństwem na terenach leśnych. Porozumienie będzie realizowane przez nadleśniczych nadleśnictw oraz komendantów powiatowych i miejskich Policji województwa podlaskiego.
fot. Ewelina Sklarzewska