Wydawca treści Wydawca treści

Leśny zakątek

"Leśny zakątek" obiekt dydaktyczny, położony obok siedziby Nadleśnictwa Olecko przy ulicy Kościuszki 32. Został on zaprojektowany, jako miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Jest to plac na którym eksponowane są interaktywne tablice dydaktyczne nawiązujące do tematyki leśnej. Można za ich pomocą pogłębiać wiedzę na temat drzew leśnych, roślin runa oraz mieszkańców lasu. Zwiedzający mogą przyjrzeć się również roślinom leśnym przeniesionym ze środowiska naturalnego. Możliwe jest także prowadzenie zajęć lub odpoczynek pod wiatą, która może zmieścić około 30 osób. Jest to również doskonałe miejsce zabaw plenerowych dla dzieci.

Atrakcją jest możliwość dokładnego określenia czasu za pomocą słonecznego zegara analematycznego, a także przejście ścieżką zmysłów, gdzie można pod stopami poczuć różne rodzaje podłoża leśnego.

Plac jest dostępny dla wszystkich zwiedzających w dni robocze od 8 – 14. W przypadku grup zorganizowanych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Nadleśnictwem Olecko pod numerem telefonu 87 523-42-61. Dla autokarów wjazd od ulicy Rzemieślniczej.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Do zobaczenia! Darz Bór!


Izba edukacyjna

Izba edukacyjna Nadleśnictwa znajduje się w jego siedzibie w Olecku przy ul. Kościuszki 32. Jest znakomitym miejscem do przeprowadzania zajęć z zakresu edkuacji leśnej w czasie niesprzyjających warunków w plenerze.

Wyposażona jest w przeróżne pomoce dydaktyczne m.in. eksponaty spreparowanych zwierząt, trofea łowieckie, próbki drewna, leśne gry i zabawy, gabloty z owadami oraz sprzęt multimedialny umożliwiający wyświetlanie prezentacji oraz projekcję filmów. W obiekcie znajduje się również kącik historyczny Lasów Państwowych, w którym wyeksponowane są przedmioty i różne narzędzia wykorzystywane niegdyś w pracy przez leśników. Nadleśnictwo udostępniło również przestrzeń do zaprezentowania zbiorów eksponatów historycznych pochodzących z terenu powiatu oleckiego i gołdapskiego dla Gołdapskiego Stowarzyszenia Historycznego „ARCHEO”. Można tam zobaczyć części broni, amunicji  i wyposażenia wojskowego z okresu I i II Wojny Światowej, a także czasopisma, zdjęcia, elementy biżuterii i przedmioty użytku domowego.

Izba edukacyjna przystosowana jest do prowadzenia zajęć dla grup do 16 osób. W celu przeprowadzenia zajęć z naszym edukatorem, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 87 523 42 61


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Mazurskie cmentarze w dniu Wszystkich Świętych

Mazurskie cmentarze w dniu Wszystkich Świętych

Czas refleksji, wspomnień i zadumania… W dniu Wszystkich Świętych odwiedzamy nagrobki naszych bliskich. Wiele zapomnianych miejsc pochówku skrywają również lasy…

Stare mazurskie cmentarze o historii mniej lub bardziej znanej. W tym okresie warto wybrać się na zapomniane już miejsca pochówku, odgarnąć liście ze starych żeliwnych krzyży i zapalić światełko pamięci. Właśnie jesienią cmentarze mazurskie wyglądają magicznie, barwnie, po prostu pięknie…