Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

JEST POROZUMIENIE RDLP W BIAŁYMSTOKU i PODLASKIEJ POLICJI

JEST POROZUMIENIE RDLP W BIAŁYMSTOKU i PODLASKIEJ POLICJI

Leśnicy i policjanci z woj. podlaskiego będą współpracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na gruntach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Porozumienie o współpracy podpisał nadinspektor Kamil Borkowski – Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku oraz Tadeusz Wilczyński – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Współpraca obu stron będzie koncentrować się na zwalczaniu naruszeń prawa polegających na przekroczeniu zasad korzystania z lasów udostępnionych dla ludności jak i na szkodnictwie leśnym, ujawnianiu i ściganiu sprawców tych czynów, w tym również działań prewencyjno- kontrolnych wobec kierowców pojazdów silnikowych i motorowerów ze szczególnym uwzględnieniem kierowców pojazdów typu off road.

Współpraca między Policją a Lasami Państwowymi opierać się będzie na udzielaniu wzajemnej pomocy w realizacji czynności służbowych, prowadzeniu wspólnych działań, wymianie informacji oraz organizowaniu i przeprowadzaniu wspólnych szkoleń, co przyczynia się do efektywnego zarządzania bezpieczeństwem na terenach leśnych. Porozumienie będzie realizowane przez nadleśniczych nadleśnictw oraz komendantów powiatowych i miejskich Policji województwa podlaskiego.

fot. Ewelina Sklarzewska