O nadleśnictwie
O nadleśnictwie
Zasoby leśne
W naszym nadleśnictwie przeważają siedliska lasowe, które łącznie zajmują blisko 86% powierzchni. Średni wiek drzewostanów to 52 lata, a przeciętna zasobność to 283m3/ha
Hodowla lasu
Hodowla lasu to podstawowy dział leśnictwa. Jej zadaniem jest tworzenie nowych lasów (zalesienie) i zachowywanie i wzbogacanie istniejących (odnawianie i przebudowywanie) z uwzględnieniem wszystkich naturalnych warunków i czynników jakie zachodzą w środowisku leśnym.
Użytkowanie lasu
Użytkowanie lasu to korzystanie z jego zasobów i dóbr – pozyskanie drewna, zbiór płodów runa leśnego, zbiór roślin lub ich części na potrzeby przemysłu farmaceutycznego, pozyskanie choinek, eksploatacja kopalin. Użytkowanie lasu w Nadleśnictwie Olecko harmonijnie łączy się z ochroną przyrody i utrzymaniem trwałości i produkcyjności lasów, przy jednoczesnym otwarciu lasów na potrzeby społeczeństwa.
Urządzanie lasu
Łowiectwo
Ochrona przyrody
Ochrona przyrody
Certyfikaty
Nadzór nad lasami niepaństwowymi
Asset Publisher
Back
Mazurskie cmentarze w dniu Wszystkich Świętych
Mazurskie cmentarze w dniu Wszystkich Świętych
Znicz na lezącym już, żeliwnym krzyżu, fot. P. Borzeński
Krzyż zrośnięty ze starym grabem, fot. P. Borzeński
Odnowiony kamień nagrobkowy w świetle zniczy, fot. P. Borzeński
Zdobiony, żeliwny krzyż, fot. P. Borzeński
Zdobiony, żeliwny krzyż, fot. P. Borzeński
Cmentarz rodowy rodziny Mittelsteiner we Wronkach, fot. P. Borzeński
Cmentarz rodowy rodziny Mittelsteiner we Wronkach, fot. P. Borzeński
Czas refleksji, wspomnień i zadumania… W dniu Wszystkich Świętych odwiedzamy nagrobki naszych bliskich. Wiele zapomnianych miejsc pochówku skrywają również lasy…
Stare mazurskie cmentarze o historii mniej lub bardziej znanej. W tym okresie warto wybrać się na zapomniane już miejsca pochówku, odgarnąć liście ze starych żeliwnych krzyży i zapalić światełko pamięci. Właśnie jesienią cmentarze mazurskie wyglądają magicznie, barwnie, po prostu pięknie…