Asset Publisher
III Submisja Drewna Cennego i Tartacznego
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku zaprasza na III Submisję Drewna Cennego i Tartacznego „Drewno Podlasia i Mazur 2015”.
W pisemnym, nieograniczonym przetargu ofertowym, do sprzedaży przeznaczono surowiec o ponadprzeciętnych cechach użytkowych w gatunkach: sosna, dąb, jesion, brzoza.
Drewno będzie zgrupowane na dwóch składnicach – w Nadleśnictwie Płaska oraz w Nadleśnictwie Czarna Białostocka. Drewno będzie udostępnione dla kupujących w terminie 2-10 lutego w godzinach 8:00 – 16:00 oraz 11 lutego od godziny 8:00 do 10:00.
Rozstrzygnięcie submisji nastąpi w dniach 11-12 lutego w siedzibie Nadleśnictwa Czarna Białostocka.
Więcej informacji o submisji na stronie: www.bialystok.lasy.gov.pl
http://www.bialystok.lasy.gov.pl/iii-submisja-drewno-podlasia-i-mazur-1
Osoba do kontaktu: Tomasz Ginszt, Wydział Gospodarki Drewnem RDLP w Białymstoku, tel. (85) 748 18 76, e-mail: tomasz.ginszt@bialystok.lasy.gov.pl
Asset Publisher
Asset Publisher
Położenie
Położenie
Nadleśnictwo Olecko położone jest w północno - wschodnim zakątku Polski, na terenie województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego, powiatów oleckiego, gołdapskiego, suwalskiego, ełckiego i giżyckiego. Jest jednym z 31 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.
Swym zasięgiem obejmuje 13 gmin na powierzchni 1200 km2. Największym i jedynym miastem w granicach zasięgu jest Olecko. Obszar jest stosunkowo mało zurbanizowany. Zagęszczenie ludności wynosi ok 40osób /km2, wsie są rozproszone. Teren jest bardzo atrakcyjny turystycznie ze względu na swoje walory krajobrazowo-przyrodnicze i klimatyczne. Mimo małego zaludnienie nadleśnictwu nie są obce problemy zaśmiecania terenów leśnych, dzikich wysypisk śmieci, niszczenia tablic i infrastruktury.
Obszar, na którym położone jest Nadleśnictwo Olecko, zgodnie
z „Regionalizacją przyrodniczo-leśną Polski 2010" (Zielony, Kliczkowska 2012) leży w:
Krainie Przyrodniczo-Leśnej II - Mazursko-Podlaskiej
Ogólna powierzchnia nadleśnictwa wynosi: 20 300,51 ha